Jako každý rok můžete nyní na využít pravidelnou akci na Slevomatu, kde seženete komplet ročník za 279,-.
Co s ním? Zde je několik nápadů, které už z blogu dobře znáte...
- Mezi moje oblíbené kapitoly patří fiktivní rozhovory s historickými osobnostmi, které můžete rozstříhat a pracovat s nimi metodou z oblasti čtenářské gramotnosti. Tzn. žáci rozhovor znovu sestaví, takže mu musí porozumět a mimochodem si také zapamatují něco z té historie.
- Střádejte si podivné předměty z minulosti pro hru Kufr:
- Je dobré být připraven na rychlé žáky! Každý zvládá svůj úkol s menším či větším zápalem a potřebuje různě dlouhou dobu. Mít v záloze pár zajímavých kapitol k tématu z Časostroje v záloze se vždycky hodí....
- Kapitoly Jak se žilo... nebo Dějiny techniky zatím čekají na zajímavé metodické zpracování.
- Inspirace z tematických článků pro vaše únikové hry naživo či online.
Máte další tip, co s Časostrojem? Nebojte se vyjádřit v komentářích...
Bezva nápad, díky za něj!
OdpovědětVymazatDobrý večer,
OdpovědětVymazatmoc Vám děkuji za skvělou inspiraci do hodin dějepisu. Už jsem absolvovala i pár vašich webinářů a těším se na další. Časopis Časostroj má u nás ve třídě úspěch. :-)) Neměla byste prosím někde na disku uložené i články z časostroje týkající se Lucemburků/Karla IV či Jana Husa/husitů? Chtěla jsem si dokoupit některé starší vydání časopisu v el. podobě ale nějak se mi to nedaří. Ohledně moderních dějin (1, 2.sv.v. apod.) toho v Časostroji asi moc nevyšlo že?
Každopádně ještě jednou děkuji za vše, co děláte a že to s námi sdílíte. Je fajn dětem ukázat, že dějepis není jen nuda. :-)
Dobrý den, děkuji za milou zpětnou vazbu. U nás mají starší čísla Časostroje dokonce v knihovně, ale články, o které si píšete, mám. Napište mi email a pošlu vám odkaz 😉.
VymazatJste moc hodná. U nás ve škole jsem objevila pár starších čísel, ale zrovna ne ty, co potřebuji. V knihovně ho bohužel u nás nevedou. Můj email je helps@seznam.cz
VymazatMockrát děkuji za vše, co děláte:)